Registered Accomodation

Liptov

Liptov je bohatý na pamatihodnosti a turistické atrakcie. Tu su niektoré z nich. Napríklad do Aquaparku Tatralandia dostanete od nás 10% zľavu na vstup a do Thermalparku Bešeňová až 20%! Stále sledujeme aktuálne akcie Jasnej, všetkých lyžiarskych stredísk, kúpalísk atď, takže vám môžeme poradiť a nebudete sa nudiť, aj keď počasie nebude tak nakolnené na vašu stranu.

Liptovský Mikuláš

LM         LM          LM

 Mesto Liptovský Mikuláš je administratívnym, hospodárskym, kultúrnym a turistickým centrom stredného Liptova. Liptovom je nazývaná časť severného Slovenska. Na jeho území sa nachádza množstvo lákadiel - nádherná príroda, podzemná krása jaskýň, termálne kúpaliská, vodná nádrž Liptovská Mara, archeologické múzeum v prírode, ruiny hradov, pamiatky ľudovej architektúry, múzeá a galérie, živý folklór. Sú tu široké možnosti turistiky, vodných športov, cykloturistiky a zimných športov. Toto všetko sem každoročne priťahuje tisícky návštevníkov. S nárastom hostí sa neustále rozširujú ubytovacie kapacity, skvalitňujú reštauračné služby, vznikajú nové fitness a squash centrá, sauny, soláriá, zábavné podniky…


Jasna - Nízke Tatry     


11 km Hlavným lákadlom nášho regiónu je stredisko Jasná.V zime sú k dispozícii najdlhšíe zjazdovky na Slovensku v strediskách Chopok Sever (Záhradky, Jasná, Otupné) a Chopok Juh (Srdiečko, Kosodrevina). Je tu 28 km zjazdoviek (z toho 11 km je technicky zasnežovaných, 1,5 km umelo osvetlených ), 1 šesťsedačková lanovka, 3 štvorsedačky, 1 dvojsedačka, 1 kabínková lanovka a 16 lyžiarskych vlekov, s celkovou prepravnou kapacitou 20 150 osôb za hodinu. Pre tých skúsenejších tu sú ako výzva strmé žľaby Derešov, Dumbiera a Chopku, kde môžu predviesť svoju odvahu vyznávači skialpinizmu a snowboardingu. JASNÁ je aj v lete rušné stredisko plné skvelých možností! Horská cyklistika, rafting, jazda na koňoch - to je iba zopár príkladov zo širokej ponuky. Tých, čo radi objavujú rozmanité zákutia horskej prírody v kombinácií s pohybom na čerstvom vzduchu, čakajú v Jasnej turistické chodníky všetkých obtiažností.


Aquapark Tatralandia

           
  

7 km   Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku, v Čechách a Poľsku, ktorý musíte navštíviť a keď raz prídete, určite sa k nám opäť vrátite...Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka termálnej vode, ktorá pochádza ešte z dôb dávno minulých - z pred približne 40 miliónov rokov. Minerálna voda Tatralandie blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.Areál leží na území regiónu Liptov, len 2 km od Liptovského Mikuláša, priamo v nádhernej scenérii západných Tatier na severnom brehu nádrže Liptovská Mara. V bazénoch je množstvo vodných atrakcií: aquapontóny na chodenie, masážne postele či sedenia, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, hojdačky, vodný volejbal a basketbal, detské šmýkačky. V letnej sezóne sú k dispozícii 3 sezónne bazény s čírou ohrievanou vodou s teplotou od 24 - 26 °C - obrí detský bazén s hradom, minišmýkačkami a palmami, 25 m plavecký bazén a bazén s 21 vodnými atrakciami. Ako náš hosť navyše dostanete 10% zľavu na vstup!

Aquapark Tatralandia

 

Gino Paradise Bešeňová

besenovabesenova

Gino Paradise Bešeňová

Monaco Grand Prix - Go-kart

Monaco Grand Prix - motokárová dráha Monaco Grand Prix - motokárová dráha Monaco Grand Prix - motokárová dráha

8,5 km   Priemyselná zóna, 032 02 Závažná Poruba
Web: www.monacograndprix.sk
MONACO GRAND PRIX dráha je adrenalín, rýchlosť a hlavne zábava, ktorá nie je určená len pre fanúšikov motoristického športu ale aj pre bežnú verejnosť. MONACO leží v Priemyselnej zóne, smer Závažná Poruba. .

Liptovská Mara


Liptovská Mara Liptovská Mara Liptovská Mara
9 km   Severný breh Liptovskej Mary je počas pomerne krátko trvajúcich letných horúčav cieľom turistov i miestnych obyvateľov. Dá sa tu venovať plávaniu, člnkovaniu, bicyklovaniu na vodných bicykloch, windsurfíngu, hraniu plážového volejbalu, streetballu, či minigolfu, alebo len leňošiť na slniečku. Osviežujúco pôsobí vyhliadková plavba po hladine vodnej nádrže. Z paluby lode, nazývanej Mária, je úžasný výhľad na okolitú krajinu. Liptovskú Maru vyhľadávajú aj športoví rybári, a to vďaka širokej druhovej rozmanitosti rýb a garancii úlovku.
PLAVBA VYHLIADKOVOU LOĎOUJaskyne

Jaskyne Jaskyne Jaskyne

5 km   Verejnosti neprístupných jaskýň je tu nesmierne množstvo, ale sú tu aj tri jaskyne, ktorých nádheru každoročne obdivujú tisícky návštevníkov. V Nízkych Tatrách v Demänovskej doline sa nachádza unikátny jaskynný systém. Jeho dve časti sú otvorené pre verejnosť – Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Treťou prístupnou jaskyňou Liptova je Važecká jaskyňa(31 km) nachádzajúca sa v obci Važec.


Závažná Poruba – Opalisko

10 km  Stredisko sa nachádza na severných svahoch Nízkych Tatier. Je vzdialené 6 km od Liptovského Mikuláša. Denne upravované zjazdové trate majú dĺžku 3500 metrov. Sneh je garantovaný umelým zasnežovaním. O prepravu sa starajú 4 lyžiarske vleky. Lyžiari sa môžu tešiť z večerného lyžovania. To si však treba dohodnúť dopredu. Je tu možnosť venovať sa aj snowboardingu a bežeckému lyžovaniu. V stredisku ponúka svoje služby ski a snowboard servis, lyžiarska škola aj škôlka.


Liptovský Ján – Ski centrum Javorovica


 12 km  Stredisko Javorovica sa nachádza nad obcou Liptovský Ján v Nízkych Tatrách. Od Liptovského Mikuláša je vzdialené 8 km. Celková dĺžka zjazdoviek predstavuje 2110 m. Zjazdové trate rôznej obtiažnosti sú pravidelne upravované a umelo zasnežované. Štyri lyžiarske vleky prepravia 2200 osôb za hodinu. Návštevníci strediska sa môžu spoľahnúť na služby ski servisu, požičovne lyžiarskej výstroje i lyžiarskej školy.


Liptovský Mikuláš – Podbreziny

7 km   Lyžiarske stredisko sa nachádza priamo v meste Liptovský Mikuláš. Lyžiarom je k dispozícii zjazdovka s dĺžkou 550 m. Trať je umelo zasnežovaná a osvetlená. Vlek je umiestnený na východnej strane vrchu Háj.


Ski centrum Žiar Dolinky

14 km  Lyžiarske stredisko Dolinky sa nachádza za obcou Žiar v Západných Tatrách. Je 13 km vzdialené od mesta Liptovský Mikuláš. O prepravu sa starajú dva vleky. Umelo zasnežované zjazdovky sú vhodné pre začínajúcich a menej náročných lyžiarov. Ich celková dĺžka je 650 m. Lyžiari môžu využiť možnosť večerného lyžovania.