Liptov je bohatý na pamätihodnosti a turistické atrakcie. Ponúkame Vám zľavové karty Gopass a Liptov Region Card, vďaka ktorým môžete od nás získať rôzne sezónne zľavy podľa aktuálnej ponuky.

Poradíme vám takže sa nebudete nudiť, aj keď vám počasie nebude tak naklonené. K dispozícií  máte informačný materiál, kde nájdete praktické rady a tipy na turistiku či na výlety do okolia.

Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš je administratívnym, hospodárskym, kultúrnym a turistickým centrom stredného Liptova. Liptovom je nazývaná časť severného Slovenska. Na jeho území sa nachádza množstvo lákadiel – nádherná príroda, podzemná krása jaskýň, termálne kúpaliská, vodná nádrž Liptovská Mara, archeologické múzeum v prírode, ruiny hradov, pamiatky ľudovej architektúry, múzeá a galérie, živý folklór. Sú tu široké možnosti turistiky, vodných športov, cykloturistiky a zimných športov. Toto všetko sem každoročne priťahuje tisícky návštevníkov.

S nárastom hostí sa neustále rozširujú ubytovacie kapacity, skvalitňujú reštauračné služby, vznikajú nové fitness a squash centrá, sauny, soláriá, zábavné podniky.

Jasná - Nízke Tatry

11 km / Hlavným lákadlom nášho regiónu je stredisko Jasná.V zime sú k dispozícii najdlhšie zjazdovky na Slovensku v strediskách Chopok Sever (Záhradky, Jasná, Otupné) a Chopok Juh (Srdiečko, Kosodrevina). Je tu viac ako 50 km zjazdoviek (z toho 36 km je technicky zasnežovaných, 1,5 km umelo osvetlených), premáva tu spolu 26 lanoviek, kabíniek a lyžiarskych vlekov, s celkovou prepravnou kapacitou 28 439 osôb za hodinu. Pre tých skúsenejších tu sú ako výzva strmé žľaby Derešov, Dumbiera a Chopku, kde môžu predviesť svoju odvahu vyznávači skialpinizmu a snowboardingu. JASNÁ je aj v lete rušné stredisko plné skvelých možností! Horská cyklistika, rafting, jazda na koňoch - to je iba zopár príkladov zo širokej ponuky. Tých, čo radi objavujú rozmanité zákutia horskej prírody v kombinácií s pohybom na čerstvom vzduchu, čakajú v Jasnej turistické chodníky všetkých obtiažností.

Závažná Poruba – Opalisko

10 km / Stredisko sa nachádza na severných svahoch Nízkych Tatier. Je vzdialené 6 km od Liptovského Mikuláša. Denne upravované zjazdové trate majú dĺžku 3500 metrov. Sneh je garantovaný umelým zasnežovaním. O prepravu sa starajú 4 lyžiarske vleky. Lyžiari sa môžu tešiť z večerného lyžovania. To si však treba dohodnúť dopredu. Je tu možnosť venovať sa aj snowboardingu a bežeckému lyžovaniu. V stredisku ponúka svoje služby ski a snowboard servis, lyžiarska škola aj škôlka.

Aquapark Tatralandia

7 km / Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku, v Čechách a Poľsku, ktorý musíte navštíviť a keď raz prídete, určite sa k nám opäť vrátite...Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka termálnej vode, ktorá pochádza ešte z dôb dávno minulých - z pred približne 40 miliónov rokov. Minerálna voda Tatralandie blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Areál leží na území regiónu Liptov, len 2 km od Liptovského Mikuláša, priamo v nádhernej scenérii západných Tatier na severnom brehu nádrže Liptovská Mara. V bazénoch je množstvo vodných atrakcií: aquapontóny na chodenie, masážne postele či sedenia, vodný hríbik, chrliče, vyvieračky, vodné prúdy, hojdačky, vodný volejbal a basketbal, detské šmýkačky. V letnej sezóne sú k dispozícii 3 sezónne bazény s čírou ohrievanou vodou s teplotou od 24 - 26 °C - obrí detský bazén s hradom, minišmýkačkami a palmami, 25 m plavecký bazén a bazén s 21 vodnými atrakciami. Ako náš hosť navyše dostanete 10% zľavu na vstup!

Bešeňová – termálne srdce Liptova

18 km /  Vonkajšie bazény s geotermálnou vodou boli verejnosti sprístupnené v roku 1995, obnovené a zrekonštruované v rokoch 2006, 2007, v súčasnosti je k dispozícii 8 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou, ktorá vyviera z hĺbky 1987 m o teplote 60,5°C. Teplota vody v bazénoch je od 24 do 39°C.  K dispozícii: 2 plavecké bazény, 5 oddychových bazénov -1 z antikora (B1, B3, B4, B5, B6), 1 neplavecký toboganový bazén. 7 bazénov je otvorených CELOROČNE. Bazény sú vhodné pre všetky vekové kategórie. V oddychových bazénoch sú k dispozícii rôzne vodné atrakcie ako napr. podvodné ležadlá po okrajoch bazénov, vodné trysky, vodný hríb, vodná čaša.

Liptovská Mara

9 km / Severný breh Liptovskej Mary je počas pomerne krátko trvajúcich letných horúčav cieľom turistov i miestnych obyvateľov. Dá sa tu venovať plávaniu, člnkovaniu, bicyklovaniu na vodných bicykloch, windsurfingu, hraniu plážového volejbalu, streetballu, či minigolfu, alebo len leňošiť na slniečku. Osviežujúco pôsobí vyhliadková plavba po hladine vodnej nádrže. Z paluby lode, nazývanej Mária, je úžasný výhľad na okolitú krajinu. Liptovskú Maru vyhľadávajú aj športoví rybári, a to vďaka širokej druhovej rozmanitosti rýb a garancii úlovku.

PLAVBA VYHLIADKOVOU LOĎOU

 

Jaskyne

5 km / Verejnosti neprístupných jaskýň je tu nesmierne množstvo, ale sú tu aj tri jaskyne, ktorých nádheru každoročne obdivujú tisícky návštevníkov. V Nízkych Tatrách v Demänovskej doline sa nachádza unikátny jaskynný systém. Jeho dve časti sú otvorené pre verejnosť – Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Treťou prístupnou jaskyňou Liptova je Važecká jaskyňa(31 km) nachádzajúca sa v obci Važec.

Ski centrum Žiar Dolinky

14 km / Lyžiarske stredisko Dolinky sa nachádza za obcou Žiar v Západných Tatrách. Je 13 km vzdialené od mesta Liptovský Mikuláš. O prepravu sa starajú dva vleky. Umelo zasnežované zjazdovky sú vhodné pre začínajúcich a menej náročných lyžiarov. Ich celková dĺžka je 650 m. Lyžiari môžu využiť možnosť večerného lyžovania.

© 2020 Vila Viktoria

CREATED by Bizarrepublic and supported by Forest Skis